Dwa tygodnie już za znami

Dwa tygodnie konkursu mijają za troszkę ponad godzinę. Czas na lekkie podsumowanko postępów.

To były naprawdę dwa intensywne dla mnie tygodnie, w większości nastawione na naukę Vuejs. Jakie mam o nim zdanie można przeczytać w moich poprzednich wpisach. W skrócie to jest całkiem nieźle. Powolutku do przodu posuwały się pracę nad interfejsem graficznym mojej aplikacji. Jako, że nie jestem mistrzem JS ani stylów, powolutku to mało powiedziane. Ale mam! poniżej moja krwawica, ależ jestem z tego dumny!

W poprzednim wpisie pokrótce opisałem poszczególne elementy, teraz możemy je zobaczyć na „żywo”

W górnej części widzimy trzy ściśle powiązane ze sobą komponenty, staged files, unstaged files, commit. Służą one do definiowania zbioru plików które mają wejść w skład commita.

Poniżej nich komponent z którego puki co jestem najbardziej zadowolony! Podgląd zmian w pliku. A czemu akurat z tego? Bo wygląda całkiem nieźle! Ten element i drzewo commitów stanowią niejako serce gitGUI. Cieszę się że mam choć jedną z tych rzeczy.

Co dalej

Krótka mapa drogowa kolejnych dwóch tygodni (właśnie co dwa tygodnie będę publikować tego typu wpisy)

  • Poprawki do powyższego modułu, zwiększenie UX
  • W komponencie z podglądem zmian chciałbym dodać możliwość wyłączenia poszczególnej zmiany z commita
  • GRAF GRAF GRAF aż się boję, zdaję sobie sprawę że może to być najtrudniejsza rzecz podczas tego projektu, zarówno pod względem algorytmicznym jak i również graficznym.

Sporo zadań, zobaczymy co z tego wyjdzie. W nadchodzącym tygodniu chciałbym również rozpocząć serię wpisów dotyczących samego gita, STAY TUNED